Az Erőmű Akadémián a képzés szerkezetét úgy alakítottuk ki, hogy a résztvevők fokozatosan sajátíthassák el a működtetéshez szükséges tudást. A 18 hónapos program több szintből áll: kazánkezelő, gépész 1, gépész 2, erőműgépész és főerőműgépész pozíciókra készít fel. Az elméleti oktatás mellett a gyakorlati képzés súlya kiemelkedő – a résztvevők a valós munkakörnyezetben, valódi berendezéseken tanulnak leendő kollégáiktól.
Az oktatók nem csupán szakemberek, hanem példaképek is: többen közülük a pályájukat „alulról”, kazánkezelőként kezdték, ám mára, vezető pozíciókba jutottak. Tapasztalatuk, emberi hozzáállásuk és elkötelezettségük biztosítja azt a minőséget, amely a képzés egészét jellemzi. A tanulók egyéni figyelmet kapnak, mentorálásban részesülnek, majd a vizsgák során minden szükséges kompetenciáról számot adnak.
A cég hosszú távon tervez: az Erőmű Akadémia nemcsak szakembereket képez, hanem életpálya modellt nyújt.
Büszkék vagyunk az oktatási tematikát kidolgozó kollégáinkra és a türelmes oktatóinkra, akik nemcsak a gépek kezelését, de a szakmai elhivatottságot is megmutatták az akadémistáknak.